Не платіть зайвого: види індивідуальних теплолічильників, дозволених для встановлення в Україні


Отримавши рахунки за тепло, українці задумалися про встановлення індивідуального лічильника тепла. Такий прилад дозволить оплачувати тільки ту кількість теплоенергії, яка була спожита і не платити за сусідів.

Види теплолічильників

При встановленні індивідуальних приладів обліку тепла, Ви можете вибрати механічний або ультразвуковий теплолічильник.

Переваги механічних лічильників – простота конструкції і надійність. Прилад не потребує зовнішнього джерела живлення, відрізняється стабільними показаннями і простий в обслуговуванні і монтажі. При використанні механічного лічильника, діаметр трубопроводу не повинен перевищує 32 міліметра.

Ультразвукові прилади можуть використовуватися в системах з чистим теплоносієм. При наявності у воді бруду, іржі, лічильник може показувати неправильні дані.

При виборі виду лічильника необхідно звернути увагу на площу квартири. У приміщеннях до 100 кв. м, можна використовувати механічні прилади. У приміщеннях більшої площі – ультразвукові.

Де можна встановлювати теплолічильник

Індивідуальні теплолічильники можна встановлювати тільки в квартирах з горизонтальною системою опалення. Для такого об’єкта досить одного лічильника.

В Україні дані системи опалення існують тільки в будинках, побудованих після 2000 року. Мешканцям будинків радянської споруди, встановити такий лічильник неможливо.

Правила встановлення теплолічильників

Щоб встановити теплолічильник в квартирі, необхідно не тільки купити прилад обліку, а й оформити дозвільні документи на монтаж.

Процес установки відбувається так:

  • Крок 1 – слід отримати дозвіл на встановлення лічильника у балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ, керуюча компанія).
  • Крок 2 – оформити технічні умови у теплопостачальника.
  • Крок 3 – вибрати підрядника з монтажу лічильника.
  • Крок 4 – розробити індивідуальний проект і технічну документацію для встановлення приладу обліку.
  • Крок 5 – узгодити проект з теплопостачальною організацією.
  • Крок 6 – встановити лічильник.
  • Крок 7 – укласти новий договір з теплопостачальником.

Ціни на механічні теплолічильники (Apator LQM III-ELF) в великих містах України

Продаж теплолічильників за мінімальною вартістю, пропонують в Києві. Вартість в 2200-2300 грн встановлена ​​на прилади обліку українського виробництва. Лічильники виробництва Польщі коштують на 600-700 грн дорожче. Вартість роботи по установці в столиці в середньому становить 3000 грн. Столичні споживачі можуть заощадити, замовивши послугу «під ключ», в яку входить отримання технічних умов, розробка проекту, узгодження документів і безпосередньо монтаж і налагодження роботи обладнання. В такому випадку мінімальна вартість стартує від 4700 грн, де можна заощадити від 600 грн.

Місто

Механічний лічильник, грн

Проектна документація і встановлення, грн

Послуга «під ключ», грн

Київ220030004700
Одеса270040006700
Харків340021005500
Львів280020004800
Дніпро270040006700

Терміни установки

Мінімальний термін установки лічильника теплової енергії в Києві, компанії обіцяють виконати «під ключ» за 7-10 днів. А ось в Харкові на узгодження дозвільних документів і установку приладу, необхідно витратити близько 2 місяців. При цьому близько 1,5 місяці доведеться затверджувати необхідні документи.

В Одесі встановити лічильник обіцяють за 21 день, в Дніпрі – за 10-15 днів, а у Львові – 14 днів.

Можемо відзначити, що сам монтаж лічильника займає 1-2 дні, а ось терміни узгодження документів можуть затягнутися. Це позначиться і на терміні надання послуги «під ключ».

Принцип економії

Знизити вартість тепла допоможе не лічильник, а регулятори на батареях. Якщо регулювати обсяги споживання тепла і зменшувати температуру в деяких кімнатах, то це відобразиться на оплаті за опалення. Сам лічильник дозволяє контролювати обсяги спожитої теплоенергії та платити тільки за ту кількість гігакалорій, які було використано для опалення Вашої квартири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *