Рада прийняла закон про комерційне облік у сфері тепло- та водопостачанняВерховна Рада прийняла закон “Про комерційний облік комунальних послуг”. За прийняття законопроекту №4901 проголосували 238 народних депутатів. Документ передбачає обов’язкове оснащення лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання.

Відповідно до закону, такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 роки (для житлових будинків) або до 1 жовтня 2017 роки (для нежитлових будівель).

Крім того, згідно з прийнятим документом, для багатоквартирних будинків обов’язковим буде оснащення індивідуальними приладами обліку або приладами-розподільниками показників споживання теплової енергії. Такі лічильники повинні бути встановлені до 1 жовтня 2018 роки (для нежитлових будівель з декількома споживачами – до 1 жовтня 2017 року).

Закон забороняє приєднання до мереж нових будівель, які не обладнані такими лічильниками.

Документ також встановлює, що розрахунки за комунальні послуги повинні здійснюватися виключно на підставі даних комерційного обліку, і гарантує доступ до таких даних для споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *