За прострочення оплати комуналки можуть ввести пеню


Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка чекає на розгляд Верховною Радою, передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату боргу по ЖКГ в розмірі 0,1% від суми за кожен день прострочення.

Про це повідомляє ZN.UA

Як наголошується в статті, рівень оплати українцями послуг ЖКГ падає, а збитки комунальних підприємств зростають. Можливість оформити п’ятирічну «розстрочку» на оплату комунальних послуг ситуацію виправити не змогла.

«В 2016-му з населенням було укладено 36 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 165 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала і того менше – 102,6 млн грн. На тлі більш ніж 12-мільярдного приросту боргів тільки за минулий рік виглядають ці ініціативи, м’яко кажучи, блідо», – констатується в статті.

Введення пені для неплатників, на думку влади, буде мотивувати громадян платити по боргах за ЖКГ.

«Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка зараз знаходиться в парламенті, передбачає нарахування 0,1% суми боргу за кожен день прострочення. З одного боку, розмір пені виглядає відносно невеликим, якщо мова йде про платіжки в півтори тисячі і заборгованості в пару місяців (хоча в перерахунку на 12 місяців «накапає» 36,5% річних), з іншого – якщо в родині дійсно немає грошей на оплату самого рахунку, пеня достатнім мотиватором не стане», – наголошується в статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *