За що можуть відмовити в субсидії: повний перелік “порушень”


Залишитися без допомоги можуть українці, які приховують дохід, не платять за комуналку або зробили велику покупку.

В Україні за підсумками цього року, як підрахували в Мінсоцполітики, дев’ять з 12 мільйонів українських сімей отримуватимуть субсидії. В кінці минулого року на програму субсидій-2017 виділили 47 мільярдів гривень, проте вже в травні стало зрозуміло, що грошей не вистачає. Минулого місяця бюджет збільшили до 61 мільярда. Як заявляє заступник голови парламентського комітету з питань житлово-комунального господарства Олена Бабак, витрати на комунальну знижку в цьому році можуть і зовсім досягти 100 мільярдів гривень. Один із способів знизити витрати – посилити вимоги до субсідіантів. Наприклад, в квітні уряд прийняв постанову, згідно з якою субсидія не буде продовжуватися українцям з боргами за комуналку.

Велика покупка
Як дізнаються: в Мінфіні відділ верифікації звіряє інформацію з різних реєстрів, мають доступ до банківських рахунків. Найлегше виявити покупку ділянки землі або машини, ця інформація відображається в державних реєстрах. Але якщо, наприклад, придбати дорогий телефон за готівку, така покупка може залишитися непоміченою.
У постанові Кабміну уточнюють, що до покупок відносяться: придбання земельної ділянки, квартири або будинку, машини, будівельних матеріалів, витрати на ремонт житла або транспорту.

Приховали додатковий дохід, наприклад, від здачі квартири в оренду
Як дізнаються: Мінсоцполітики пропонує розширити повноваження соціальних інспекторів. Якщо за підсумками дослідження матеріального становища сім’ї виявиться, що в квартирі живе інша сім’я. Як говориться в урядовій постанові, мова йде про всіх незадекларовані доходи. Правда, в Мінфіні сказали, що ловити “за руки” бабусь, які продають власноруч вирощені овочі, не будуть.

Є заборгованість за комуналку як мінімум за два місяці
Як дізнаються: інформація про заборгованість відображається на індивідуальних рахунках домогосподарств. В цьому році субсидії не продовжили українцям, які накопичили борги по комуналці. Якщо є борг, субсидію оформити можна тільки в тому випадку, якщо раніше її не отримували.

Доходу сім’ї досить, щоб самому платити за комуналку
Як дізнаються: інформацію про доходи органи соцзахисту отримують з податкової служби, пенсійного фонду та інших відомств. Субсидії на неопалювальний сезон розраховують з урахуванням доходу, отриманого з квітня 2016 року по березень 2017. Якщо в цьому році, наприклад через зростання мінімалки, значно зріс дохід, в субсидії можуть відмовити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *